UWAGA! Dołącz do nowej grupy Wałcz - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Przemysław Radkiewicz


Przemysław Radkiewicz, urodzony 25 sierpnia 1970 roku w Wałczu, to wspaniały polski lekkoatleta, który zasłynął jako skoczek wzwyż. Jego kariera sportowa osiągnęła szczyt, gdy reprezentował Polskę jako olimpijczyk podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1996 roku.

Radkiewicz to nie tylko utalentowany sportowiec, ale również inspiracja dla wielu młodych lekkoatletów w Polsce, którzy marzą o wielkich sukcesach w sporcie.

Kariera

Przemysław Radkiewicz jest utalentowanym sportowcem i trenerem w dziedzinie lekkoatletyki. Swoją edukację rozpoczął w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, gdzie rozwijał swoje umiejętności. Jako zawodnik związał się ze Skra Warszawa, a jego osiągnięcia sportowe zapisały się w historii lekkoatletyki.

Radkiewicz jest olimpijczykiem z Atlanty z 1996 roku, gdzie w finale skoku wzwyż zajął 10. miejsce z imponującym wynikiem 2,29 m. W 1989 roku w mistrzostwach Europy juniorów zajął 5. miejsce, osiągając wynik 2,20 m.

W trakcie swojej kariery miał kilku znakomitych rywali, w tym Artura Partykę oraz Jarosława Kotewicza. Trenerem tych utalentowanych lekkoatletów był Edward Hatala, który dbał o ich rozwój w kadrze, natomiast w klubie ich talent kształtował Józef Knap.

Na krajowym podwórku, Przemysław zdobył pięć medali na mistrzostwach Polski seniorów rozgrywanych na otwartym stadionie, co świadczy o jego determinacji i pasji do sportu. Dziś pełni rolę trenera lekkoatletów w Skry Warszawa, pomagając młodym sportowcom rozwijać swoje umiejętności i osiągać kolejne sukcesy.

Rekord życiowy

Rekord życiowy Przemysława Radkiewicza w skoku wzwyż wynosi 2,30 metra.

Osiągnięcie to miało miejsce 8 czerwca 1996 roku w Białej Podlaskiej.

Tego dnia wynik ten był 14. najlepszym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki.

Przypisy

  1. Znani absolwenci. liceum7.edu.pl. [dostęp 16.01.2018 r.]
  2. ZbigniewZ. Jonik ZbigniewZ., All-Time Lists / Tabele najlepszych w historii [online], zbjonik.republika.pl [dostęp 15.06.2014 r.]
  3. HenrykH. Gąszczak HenrykH., Polska lekkoatletyka w statystyce historycznej; lata 1920-2007 [online], statystyka.histor.pzla.pl [dostęp 30.08.2012 r.]

Oceń: Przemysław Radkiewicz

Średnia ocena:4.72 Liczba ocen:7